ToBeOrNotToBe 2010: exit total !

El dissabte i diumenge passat hem tingut els millors Laser Masters i amics al GEN Roses. En total 4 proves amb condicions ben diferents: el dissabte un xaloc súper suau que no passava els 8 ns i el diumenge mes alegre fins als 15 ns.

Amb recorregut tipus trapezi, els Standards per fora Radials per dintre en Xavier Rabadà ha conduit unes proves exigents. Amb especial suport del patró de la embarcació comitè en Carles Paramo acompanyat dels Laseristes Juniors:  Ester Navas i Martí Giró i el equip tècnic de balisadors : Adrià i Ferran Climent

El dissabte tots plegats al sopar de germanor al restaurant del port i desprès ultima cenyida al Ona (on els masters sempre són molt exigents!!).

El diumenge els regatistes han tingut, i mantingut, la paciència fins a dos quarts de dues quan se ha aixecat el vent que ha permet fer les dos proves del dia.

Abans del repartiment de  premis es va procedir als premis especials i sorteig de vals de descompte de Sailmarket i de  lots de ví de Espelt (viticultors del Empordà) que, juntament en Titech i Ona  han sigut els magnífics col.laboradors de la TOBE d'enguany.

Els guanyadors de la ToBE ... han sigut:

en Laser Radial,  David Marco del CN Port d'Aro, per segona vegada, i en Laser Standard, Hernan Celli del CN S'Arenal que s'han emportat el seu trofeu a casa i esperem que l'any vinent tornin a Roses per tal de defensar els seus titols 2010!!

Jordi Capella ha pogut guanyar els Baby Masters,

Enhorabona als guanyadors, a tots els participants i equip tècnic. Fins a la ToBeOrNotToBe 2011.

Gracias a Yvonne  podem gaudir de unes magnifiques fotos.

 

Resultados LaserStandar
Puntuaciones incluidas 1  descarte

No Nº.Vela Nombre Puntua. 1 2 3 4
1 190986 Hernan Celi, Club Nàutic Arenal 3,0 1 1 1 (2)
2 183194 Miguel Noguer Castellví, Club Nàutic Masnou 11,0 8 (ocs) 2 1
3 176541 Jean-Pierre Vogtensberger, Cercle de Voile de Marseillan 11,0 (4) 4 3 4
4 195167 Antoni Roig 13,0 3 5 (ocs) 5
5 192400 Oriol Marrón Puigdueta, Club Nàutic Bétulo 16,0 6 7 (12) 3
6 193731 Leandro Rosado 17,0 (10) 3 6 8
7 170967 Xavier Boluda Casas, Club Nàutic El Balis 18,0 2 2 14 (15)
8 172732 Pep Campi, Club Vela Calella 23,0 (ocs) 9 4 10
9 187560 Andrés Grau, Reial Club Nàutic de Barcelona 23,0 (dns) 12 5 6
10 172314 Jerôme Jacqmain, CN Narbonne Plage 25,0 7 10 8 (17)
11 198450 Ramón Serrano, Club Nàutic Vilassar 26,0 (9) 8 9 9
12 168851 Carles Pàramo Barbarà, GEN Roses 28,0 14 (ocs) 7 7
13 195160 MIquel Alvarez Valls, Club Vela Calella 32,0 15 6 (ocs) 11
14 182140 Joan Isach Grau, GEN Roses 35,0 13 (14) 10 12
15 172211 Pepe Cazador, Club Nàutic S'Arenal 35,0 11 (13) 11 13
16 194764 Wolfgang Mayer, RKC Wörth 36,0 12 11 13 (14)
17 180758 Peter Müller, GEN Roses 49,0 (19) 18 15 16
18 188033 Xavier Zendrera Zariquiey, Club de Mar Port Olímpic 49,0 17 15 17 (18)
19 149689 Pablo Zendrera Zariquiey, Reial Club Nàutic de Barcelona 50,0 16 16 18 (dns)
20 183929 Cesar Rodriguez Garcia, Club Nàutic Port de la Selva 55,0 (21) 20 16 19
21 185100 Alfredo Benet Garcia, Club Nàutic Aiguablava 55,0 18 17 (20) 20
22 191058 Chrsitian Weirich, Club Nàutic Aiguablava 58,0 20 19 19 (21)
23 154827 Oriol Cornudella, Club Nàutic El Balis 65,0 5 (ocs) dns dns
24 187023 Alberto Anglada Zariquiey, Club Nàutic Sitges 90,0 (dns) dns dns dns
24 293743 Pere Tusell Arboix, Club Vela Calella 90,0 (dnc) dns dns dns
24 291154 Sergi Barenys Basté, Club Nàutic Salou 90,0 (dnc) dns dns dns
24 241433 Dani Fa Oliver, Club Nàutic Vilassar 90,0 (dnc) dns dns dns
24 288024 Josep Antón Violán Corominas, Club Náutico Bètilo 90,0 (dnc) dns dns dns
24 287023 Alberto Anglada Zariquiey, Club Nàutic de Sitges 90,0 (dnc) dns dns dns

Resultados LaserRadial  
Puntuaciones incluidas 1  descarte

No Nº.Vela Nombre Puntua. 1 2 3 4
1 163455 David Marcó i Bosch, Club Nàutic Port d'Aro 6,0 1 1 4 (dns)
2 153794 Ricard Llonch, Club Nàutic El Balis 7,0 5 (6) 1 1
3 125760 Albert Dominguez Jimenez, Club Vela Calella 13,0 2 2 9 (dns)
4 185046 Enric Amat Miralles, GEN Roses 13,0 (7) 3 7 3
5 143508 Isidre Puigdevall i Esteve, GEN Roses 13,0 (dnf) 4 3 6
6 186096 Silvia Ravetllat, Club Nàutic El Balis 18,0 3 5 (12) 10
7 198445 Vicenç Batlle Villar, Club Nàutic L'Escala 18,0 9 (10) 5 4
8 168043 Raúl Caner Compte, GEN Roses 19,0 4 (9) 8 7
9 19261 Arturo Montblanch, GEN Roses 22,0 6 8 (11) 8
10 176613 Xavier Rafart Roig 23,0 (dnf) dns 2 2
11 191219 Toni Gibert, GEN Roses 24,0 8 7 (10) 9
12 189281 Eduard Kirchner Granell, Club Nàutic L'Escala 30,0 (dnc) dns 6 5
13 143509 Diego Camerlingo, GEN Roses 43,0 (dnf) dns 13 11
14 91568 Dani Ruiz Genover, Club Nàutic Port d'Aro 45,0 (dns) dns 14 12
15 160084 Enric López Vila, Club Nàutic 57,0 (dns) dns dns dns
15 288556 Josep Ferrés i Marcó, Club Vela Calella 57,0 (dnc) dns dns dns
15 280261 Pablo Carles-Tolrà Erice, Club Nàutic Vilassar de Mar 57,0 (dnc) dns dns dns
15 276660 Pere Jimenez-Meifren, Club Vela Calella 57,0 (dnc) dns dns dns